2019 Representative Squads

BLUE MOUNTAINS NETBALL ASSOCIATION Inc.

Congratulations to the following players who have been selected into the following BMNA Representative Squads for 2019. 

 

12’s Junior State Titles Squad

Hannah Bayliss

Charlotte Butler

Ruby Butler

Eleni Callaghan

Imogen Carvasiglia

Laura Clark

Lily Coulton

Lucy Dickson

Tahnee Hine

Mia McKertich

Lucinda Page

Clarissa Rintoul

Olivia Rogers

Anika Selway

Addison Tod

Training will be Monday’s 13th, 20th,  27th August and 3rd September 2018

5.00pm – 6.30pm

 

13’s Junior State Titles Squad

DEBIEN

Claire

ROBINSON

Grace

ROBINSON

Amy

DEVINE

Emily

SQUIRE

Layla

WATSON

Isabella

BRICKWOOD

Emma

OSHANNESSY

Erin

ROBINSON

Makayla

SMITH

Dakota

GUY

Olivia

KIME

Talyka

LANE

Kloe

CLARKE

Zoe

VRSALJKO

Makenzie

MILES

Keira

WARD

Meredith

SARGENT

Eloise

LORKING

Eloise

DAVIS

Audrey

DAVIS

Harriet

MILLS

Jezebel

MCASKILL

Hannah

VINEY

Louise

McFARLANE

Dakota

EVANS

Mischa

MARK

Veronica

 

Squad training will be held;

22 &23 August 2018 from 6:00pm to 7:30pm

29 & 30 August 2018 from 6:00pm to 7:30pm.

 

14’s Junior State Titles Squad

GALLEN

Jessica

FORD

Alix

CLARK

Ruby

DANIELS

Jade

PROCTOR

Sophie

CLARK

Jasmine

DOUGHTY

Rachael

LAYCOCK

Hayley

SNELLING

Emily

GALEA

Madison

BURNS

Mia

HARVIE

Emma

WOODS

Ally

MCLEOD

Annika

GREENAWAY

Olivia

WALFORD

Lauren

HUNT

Samantha

BATCHELOR

Abigail

HYSLOP

Emma

MICHALERIS

Stefani

RICHMOND

Holly

 

Squad training will be held 14, 21 and 28 August 2018 from 5:30pm to 7:00pm and 4 September 2018 from 5:30pm to 7:00pm.

 

15’s Senior State Titles Squad

BEEBY

Olivia

DONNISON

Ellise

LIVERSIDGE

Tahlia

KWOK

Lucy

HUSAREK

Charlotte

McKERTICH

Sofie

BLAIKIE

Charlotte

JACKSON

Lanie

HOSKING

Mia

GALLEN

Samantha

CARTMAN

Natalie

 

Squad training will be held on the 15,16, 22 & 23 August 2018 from 6:00pm to 7:30pm on court 11.

 

17’s Senior State Titles Squad

ROBINSON

Emelia

ELLIOTT

Missy

SCOTT

Ffion

PATTERSON

Laura

TRUEMAN

Ella

JONES

Kelsie

WOODS

Jemma

LILLY

Jasmine

CHISHOLM

Alyssa

CARPENTER

Laura

HUGHES

Jasmyn

FRIEL

Jessica

EVERINGHAM

Mahalia

WHITELEY

Madison

GALLEN

Alison

GRAY

Tara

EISENHUTH

Alanah

McASKILL

Ashleigh

MADILL

Jaime

 

Squad training will be held;

19 August 2018 9:00am to 10:30am

27 August 2018 5:30pm to 7:00pm

2 September 2018 9:00am to 10:30am

5 September 2018 5:30pm to 7:00pm